Gelibolu Zafer Peynir Helvası 1 Kg
Gelibolu Zafer Peynir Helvası 1 Kg
Gelibolu Zafer Peynir Helvası 1 Kg

Gelibolu Zafer Peynir Helvası 1 Kg

Fiyat : ₺310,00(KDV Dahil)

Gelibolu Peynir Helvası'nı 1800'lü yıllardan beri aynı tarif, aynı ustalıkla üretiyoruz...

Asırlık lezzetin tadına varın...

Tarihi Lezzet!

Gelibolu’nun Peynir Helvası; geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan Türkler’in Rumeli’ye Geçişine dek uzanan tarihi bir tatlıdır. Gelibolu’nun 1354 yılında Türk hâkimiyetine geçmesinden sonra bölgeye gelen büyük sürü sahiplerinin her yıl mayıs ayında koyunlarının yünlerinin kırkıldığı zaman çobanlarına ve misafirlerine ikram ettiği tatlıdır.

Kurucumuz Süleyman Batır'ın kayınpederi Emin Kayyar; Emin Kayyar'ın Babası Seyit Ali Kâhya ve Onun Babası Çolak Ethem; 1800'lü yıllardan beri, üç kuşaktır hayvancılıkla uğraşmaktadırlar ve koyun sürüleri sahibidirler. Gelibolu Peynir Helvası'nı da bü sürülerin yünlerinin kırkım zamanı düzenlenen ziyafet etkinliklerinde hazırlayıp misafirlerine ikram etmektedirler. Süleyman Batır; kayınpederinin de desteğiyle Gelibolu’da 1950 yılında açtığı pastanesiyle ticari olarak ilk kez Gelibolu Peynir Helvası satmaya başlar ve o günden bu yana Gelibolu Peynir Helvası'nın ünlü imalatçısı ve satıcısıdır.

Farklı Deneyimler!

Gelibolu Peynir Helvası'nı yeni üretilmiş gibi tüketmek için alüminyum folyo ile sararak fırında; teflon tavada kısık ateşte veya mikrodalga fırında yaklaşık 1 dakika ısıtmanız yeterlidir. Bunların yanında; üzerine antepfıstığı, badem, ceviz gibi kuruyemişler ya da tarçın gibi baharatlar serperek, dondurma veya meyveli soslar ilave ederek servis edebilirsiniz.

Tamamen Doğal!

Peynir Helvası’nın içeriğinde sadece Tuzsuz Beyaz Peynir, Şeker ve Un bulunmaktadır. (300 Gr Peynir Helvasında 200 Gr Tuzsuz Beyaz Peynir 60 Gr Kristal Toz Şeker ve 40 Gr Un mevcuttur) Bunlar dışında herhangi bir koruyucu, tatlandırıcı, kıvam verici madde içermez.

Benzerlerinden Farklı!

Bu ürünün benzerlerinden en büyük farkı içeriğinde kesinlikle irmik ve yumurta gibi bozucu etkiye sahip maddeler bulunmamaktadır. Türkiye’nin özellikle de Trakya'nın birçok bölgesinde Peynir Helvası, Peynir Tatlısı, Höşmerim gibi birçok ürün bulunmaktadır. Ancak içeriği ve yapılışı itibariyle Gelibolu Zafer Peynir Helvası bu ürünlerden çok farklıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR