Gelibolu Zafer Peynir Helvası 1 Kg Özel Metal Ambalaj
Gelibolu Zafer Peynir Helvası 1 Kg Özel Metal Ambalaj

Gelibolu Zafer Peynir Helvası 1 Kg Özel Metal Ambalaj

Fiyat : ₺395,00(KDV Dahil)

Tarihi Lezzet!

Gelibolu’nun Peynir Helvası; geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan Türkler’in Rumeli’ye Geçişine dek uzanan tarihi bir tatlıdır. Gelibolu’nun 1354 yılında Türk hâkimiyetine geçmesinden sonra bölgeye gelen büyük sürü sahiplerinin her yıl mayıs ayında koyunlarının yünlerinin kırkıldığı zaman çobanlarına ve misafirlerine ikram ettiği tatlıdır.

Kurucumuz Süleyman Batır'ın kayınpederi Emin Kayyar; Emin Kayyar'ın Babası Seyit Ali Kâhya ve Onun Babası Çolak Ethem; 1800'lü yıllardan beri, üç kuşaktır hayvancılıkla uğraşmaktadırlar ve koyun sürüleri sahibidirler. Gelibolu Peynir Helvası'nı da bü sürülerin yünlerinin kırkım zamanı düzenlenen ziyafet etkinliklerinde hazırlayıp misafirlerine ikram etmektedirler. Süleyman Batır; kayınpederinin de desteğiyle Gelibolu’da 1950 yılında açtığı pastanesiyle ticari olarak ilk kez Gelibolu Peynir Helvası satmaya başlar ve o günden bu yana Gelibolu Peynir Helvası'nın ünlü imalatçısı ve satıcısıdır.

Farklı Deneyimler!

Gelibolu Peynir Helvası'nı yeni üretilmiş gibi tüketmek için alüminyum folyo ile sararak fırında; teflon tavada kısık ateşte veya mikrodalga fırında yaklaşık 1 dakika ısıtmanız yeterlidir. Bunların yanında; üzerine antepfıstığı, badem, ceviz gibi kuruyemişler ya da tarçın gibi baharatlar serperek, dondurma veya meyveli soslar ilave ederek servis edebilirsiniz.

Tamamen Doğal!

Peynir Helvası’nın içeriğinde sadece Tuzsuz Beyaz Peynir, Şeker ve Un bulunmaktadır. (300 Gr Peynir Helvasında 200 Gr Tuzsuz Beyaz Peynir 60 Gr Kristal Toz Şeker ve 40 Gr Un mevcuttur) Bunlar dışında herhangi bir koruyucu, tatlandırıcı, kıvam verici madde içermez.

Benzerlerinden Farklı!

Bu ürünün benzerlerinden en büyük farkı içeriğinde kesinlikle irmik ve yumurta gibi bozucu etkiye sahip maddeler bulunmamaktadır. Türkiye’nin özellikle de Trakya'nın birçok bölgesinde Peynir Helvası, Peynir Tatlısı, Höşmerim gibi birçok ürün bulunmaktadır. Ancak içeriği ve yapılışı itibariyle Gelibolu Zafer Peynir Helvası bu ürünlerden çok farklıdır.

Ürünlerimizin tamamı sağlıklı ve özelliğini kaybetmeyecek bir şekilde size ulaşması için özenle paketlenmekte ve kargo teslimatını yapacak olan firmamıza teslim etmekteyiz.

Peynir Helvası şerbetli bir tatlı değildir. Ve aynı zamanda oda sıcaklığında 10 güne varan dayanım süresine sahiptir ve böylelikle “Soğuk Zincir Transferi” zorunluluğu olmadan gönderimi yapılabilen bir üründür. Bu sebeple kargo İle gönderiminde bir engel yoktur.

Ürünlerinizin en taze şekilde sizlere ulaşabilmesi için 24 Saat teslim süresi olan gönderilerimizi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe; 48 saat teslimat süresi olan gönderilerimizi Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri kargoya teslim ediyoruz.

Ayrıntılı Teslimat ve İade Koşulları İçin Teslimat ve İade Politikamızı İnceleyiniz.

Gelibolu Peynir Helvası'nın ortalama oda sıcaklığı şartlarında raf ömrü 10 gündür. Bu yüzden kargo ile gönderiminde herhangi bir engel yoktur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR